Populaire tags
De Mijnstreek
- Categorie: musea heerlen
ie goede oude tijd. Je hoort het steeds vaker zeggen. Hoewel het leven ondergronds bikkelhard en zeer ongezond was, steunde het op een fundament van kameraadschap en trouw zoals alleen de Limburgers dat kennen. De mijnbouw hield op te bestaan en de mijnkoloniën liepen leeg. Alles van zwart naar groen was het motto en het leek wel of Nederland zich schaamde voor het mijnverleden. Limburg werd vergeten en een dankjewel kwam er niet. Vele tienduizenden mijnwerkers zonder baan en Limburg moest opnieuw beginnen. De beloofde financiële steun bleef uit, het beetje hulp dat er kwam, was maar tijdelijk. Toch zullen we nooit vergeten hoe de Limburgers in meer dan 75 jaar commerciële mijnbouw, Nederland heeft opgebouwd en verwarmd.
Deze website werd gerealiseerd, omdat veel bronnen nogal slordig met het mijnverleden omgaan. Veel onvolledige of zelfs foutieve informatie. Vaak passen teksten niet bij de bijgevoegde illustraties of foto's. Jaartallen worden te pas en te onpas verwisseld. Foto's zijn vaak gespiegeld, of hebben zelfs totaal niets te maken met het onderwerp. Tal van boeken en schriften kopiëren eenvoudig de gemaakte fouten van hun voorgangers. Het team van De Mijnstreek spant zich in om alle relevante informatie te corrigeren en daarmee het Mijnverleden de eer aan te doen, die het verdient.
Het Thermenmuseum Heerlen
- Categorie: musea heerlen
Dit Romeins archeologisch museum vertelt het verhaal van Romeins Heerlen en Romeins Zuid-Limburg. De gevarieerde collectie bestaat uit Romeinse voorwerpen uit en rondom Coriovallum: de Romeinse stad die onder Heerlen ligt.
Het topstuk is het Romeins badhuis: het best bewaarde Romeinse (publieke) badgebouw in Nederland. Dit badhuis met 500 meter Romeins muurwerk en 2500 m2 vloeroppervlakte is zeer goed bewaard gebleven. Je bent van harte welkom om een kijkje te komen nemen en in je eigen geschiedenis te duiken.
Megapool Graffiti museum
- Categorie: musea heerlen

Vaste openingstijden heeft het graffitimuseum niet. Als de deur niet op slot is, mag je binnenlopen en de muurschilderingen bekijken. "Van de basis tot het echte spul", omschrijft Vincent Offermans, die optreedt als ‘adviseur van de jongens’, de collectie. "Van tags (handtekeningen, red.) tot een kleurrijk portret van de Turtles. Ik heb murals van de internationale sterren in dit wereldje gezien in en om deze stad... Daar doet dit werk niet voor onder.
Nederlands Mijnmuseum
- Categorie: musea heerlen
Oorsprong
Word vrijwilliger!
Gebouw
Savelbergmuseum Heerlen
- Categorie: musea heerlen
Het Savelbergmuseum is een klein museum met een bijzonder verhaal. Het is gevestigd in het voormalige Savelbergklooster van de congregatie De Kleine Zusters van de Heilige Joseph. Na een grondige restauratie is het oude klooster opengesteld voor publiek. Nu kunt u er genieten van de vaste tentoonstelling 'Een leven lang', over de unieke levens van de Zusters die zich altijd hebben ingespannen voor hulpbehoevenden.
Schunck Heerlen
- Categorie: musea heerlen
SCHUNCK* wil dé centrale ontmoetingsplaats voor kennis en cultuur zijn en blijven in Heerlen. Hiervoor bieden we producten en diensten op het gebied van kunst, cultuur, creativiteit, educatie, informatie en erfgoed: vanuit één organisatie, voor een breed publiek en met een onderling samenhangende programmering.
In de beleidsperiode 2017-2020 willen wij zoveel mogelijk mensen bereiken, inspireren en begeleiden bij een volwaardige deelname aan de maatschappij.
Kortom: SCHUNCK*: kennis en cultuur, inspiratie en ontwikkeling.